Relax

Respuesta :

Answer:

the answer would be it costs $30 for 20 bags of rice

Step-by-step explanation:

divide $3 by 2 to get $1.50 and then multiply $1.50 by 20 to get $30

Answer:

30 dollars

Step-by-step explanation:

2 x 10 equals 20, so multiply 10 by 3 and you get 30.