celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Relax

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

DESCRIBE how thermal energy and temperature are similar. How are they different?
Humans conduct _____. external fertilization internal fertilization conjugation pollination
why did colonists care about having representations
A rectangle is three times as long as it is wide. If the total area of the rectangle is 48 square inches, what is the length of the rectangle?
A caterpillar represents which stage in the life cycle of an insect? A. pupa B. larva C. adult D. egg
How do I solve this problem w
the former mission is now called the
Within eukaryotic cells, there is an intricate network of _______ with unique functions.
Which is most likely an acquired trait in horses? A. color of fur B. length of ears C. ability to run D. a slight limp
during normal mitotic cell division a parent cell having four chromosomes will produce two daughter cells each containing what