selinbilir76 selinbilir76
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

2-meter roll of tape costs $0.06. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

stacy8518 stacy8518
  • 23-11-2020

Answer: $0.03 per meter

Step-by-step explanation: $0.06 divided by 2 meters equals %0.03 per meter

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this. I've no idea about this. Please help me...​
Why does the stick immersed into water look bent? Explain with the ray diagram​
The perimeter of a rectangular piece of land is 280m. People divide the land into two small pieces: a square, a rectangle. The total perimeter of the two small
Which of these is a possible translation of "montevideo"?.
please help me asapppppp ty :)
Which three points are collinear?
Y=x+3 please helppppppppppol
Triangle A'B'C' is a reflection of triangle ABC across line BC. Prove that ray BC is the angle bisector of angle ABA'.​
How does your understanding of ecosystem relate to the unit’s global context of identities and relationship?
1 There aren’t _____ stairs. 2 Hugo _____ to school last week. 3 _____ a school near here? A There is Is there 4 _____ central heating in your flat? A Are