OliviaLeBlanc0712 OliviaLeBlanc0712
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

A chinese restaurant offers buffet takeout for 4.99 per pound. How much does your meal cost if your food weighs .65 punds

Relax

Respuesta :

AmongusFriskAfton
AmongusFriskAfton AmongusFriskAfton
  • 23-11-2020

Answer:

$3.24

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 23-11-2020

Answer:

$3.2435 or about $3.24

Step-by-step explanation:

65% of 4.99 = 3.2435

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 2p - 3r + t for p = 10, r = -4 and t = 5.
How do I do this question 9q - 15 = -78
what is the main verb in this sentence: In addition, the research indicated that girls were more likely to get hurt and twice as likely to have a concussion.
What is the only place on earth that has a latitude and logitude of 0?
The equation f = v at represents the final velocity of an object, f, with an initial velocity, v, and an acceleration rate, a, over time, t. Which is an equiv
what is 2 to the 0 power
work out the volume of a cube of edge 2m
How do I find the unit rate? $253 for 20 hours
The theme is what happens in a story. a. True b. False
An insect lands on a compact disc that is put into a player.If the insect spins with the disc,is the insect accelerating? why or why not.