Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Relax

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Which statements accurately describe the Catholic Church's response to the Reformation? Choose all answers that are correct. A.The Church established guidelines
Luisa tiene un salón muy grande. _______ salón es muy grande. *
combine. simplify the answer 1/2+3/10
The crystal system a mineral belongs to relates most to the mineral's _____. A. mass B. density C. composition D. atomic arrangement
Which of the following inequalities is shown in the graph? 1) y ≤1/2x-2 2) y ≤-2x+1/2 3) y ≤2x+1/2 4) y ≥-2x+1/2
what is used to describe all the different types of life on our planet
if one out of 12 students at a school share a locker how many share a locker in a school of 456
if you have 3 pesos for 8 dollars.what is the price of 18.60 pesos
WILL GIVE BRAINLIEST. is my answer correct
Use the quadrant system to find the area of the polygon. A. 15 square units B. 16 square units C. 18 square units D. 17 square units