Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Relax

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Select all of the themes in Bradford's Of Plymouth Plantation. God's providence early Puritan settlement Native American customs Native American language
Which inequality will have a dashed boundary line with a shaded area above its graph
Why are plinian eruptions more violent than hawaiian eruptions?
MATH HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which factor contributed the most to the growth of cities in the late 19th century in the United States
Dillano wants to ensure social security numbers are entered in a proper format. which field property will be used
what volume would 25.0g of Oxygen occupy at STP
Find the difference
Quién prepara el desayuno en esta familia? ¿Quién pone la mesa? Después del desayuno, ¿quién lava los platos? ¿Qué hace la familia mientras come? ¿Qué come esta
Read the sentence from a story lead. Then select which of the five Ws in the reporter’s formula is not answered. The town council held a special meeting at Cen