Relax

Respuesta :

The kiwi are 50 cents each. Therefore, Lisa can buy ten kiwi. What did you mean by the examples?

Lisa can buy 10 kiwi's with $5. 2 kiwis per dollar. Which means $0.50 for 1 kiwi.