Riya2523 Riya2523
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Under his cell phone plan, Ayden pays a flat cost of $49.50 per month and $4 per gigabyte. He wants to keep his bill at $56.30 per month. Which equation could be used to determine g g, the number of gigabytes of data Ayden can use while staying within his budget?

Relax

Respuesta :

gesh378 gesh378
  • 28-01-2021

Answer:

49.5+4g=56.3

Step-by-step explanation:

Im doing it on DelatMath

Answer Link

Otras preguntas

what is equanio life
write the formula for the conjugate base acid of hexanoic acid
The nurse is caring for a 10-year-old child who weighs 82.2 lb (37.3 kg) and is to receive 2.5 ml/kg/hr of 0.45% nacl solution. how many milliliters per hour sh
GIVING BRAINLIEST AND 200 POINTS PLEASE HELP URGENT ONLY 5 QUESTIONS (1) “Come on. (2) Don’t be a baby,” Brandy taunted as I stood facing the Spin-Out, the scar
wyłącz całość a) 8\7 b)9/3 c) 15\4 pllss pomużcie
The French and Indian War (Seven Years War) The Proclamation of 1763 The Stamp Act The Intolerable Acts Common Sense Question: Pick any THREE of the items fr
What are some political and social consequences of child labor?
Help meh, I don't understand roots
what is the best place to obtain a masters degree
pathagorem therom missing leg