this is my grade.
A school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost of 1 eraser? Write an equation to show how you solved the problem.

Relax

Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

30 divided by 1000 which is the 1000 erasers equals... 0.03 dollars per eraser

Answer:

One eraser would be 30/1000=0.03$