MiraTou123456789
MiraTou123456789 MiraTou123456789
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

15 POINTS!!!IF YOU HELP ME!!!
1. A shopper bought a 10-pound bag of apples for $12.50. What was the unit price? Show your work. A $0.63 C $6.25 B $1.25 D $12.50

Relax

Respuesta :

mirrglo mirrglo
  • 22-01-2021
B divide 12.50 by 10
Answer Link

Otras preguntas

Which part of this sentence is not correct? Juan es el hermana alto de Maria
how many nerves are in the human body?
gambarlah grafik dari 2x + 3x = 18
what was Abraham Lincoln goals.
how did interchangeble parts affect the u.s. industry
A ball has a radius of 1 foot. What is the surface area of the ball?
which trade policy worsened the global economy prior to the great depression? A. tariffs B. quotas C. rationing D. subsidies
Blaine had $68 in his checking account. He tried buying a coat, but he couldn't make the purchase because the money in his account was $21 short of the price of
number 34 please!!!!!!!!!!!!
what was the basic cause of the Punic wars