Steven1932 Steven1932
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

answer and how you got the answer please..

answer and how you got the answer please class=
Relax

Respuesta :

mtran7131 mtran7131
  • 22-01-2021

Answer:

Part 1:

$4.50 a months

12 months in a year

$4.50 * 12 months = $54 dollars a year

Part 2:

Mr.Simon would record this transcation as a " - " because the maintenances fees deducts from this saving account.

Answer Link

Otras preguntas

44 markers cost $7.04 Which equation would help determine the cost of 7 markers?
which fuel uses a method other than combustion to produce energy
Why does a hurricane weaken when it moves toward land? a. there is no low-pressure area on land. b. it’s not fed with moisture on land. c. there is no high-p
Who is the mayor of jefferson city mo
You are looking through a microscope at onion cells and you see a cell with the sister chromatids lined up across the middle of the cell. what phase of mitosis
What is the area of the trapezoid shown below?
Your middle school has 900 students. 13 of students bring their lunch instead of buying lunch at school. what is the value of the ratio of the number of student
What is the lateral area of a right rectangular prism that has rectangular bases measuring 3" by 5" and a height of 6"?
what is .25 writtien as its simplest form
help fast..............