Rainer bought 1.5 pounds of lunch meat at the store for $10.98. What was the unit rate (price) of the lunch meat?

Relax

Respuesta :

Answer:

7.32

Step-by-step explanation:

Answer:

7.32

Step-by-step explanation:

To find the unit rate, divide 10.98 by 1.5 to get 7.32