amalcolm28 amalcolm28
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

the unit rate for 5.99 for 13 Ib

Relax

Respuesta :

bcas0414
bcas0414 bcas0414
  • 25-01-2021

Answer:

0.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
natacorn08
natacorn08 natacorn08
  • 25-01-2021

Answer:

$0.46

Step-by-step explanation:

To find the unit rate you have to divide, so our equation is:

5.99 ÷ 13 = 0.46 (rounded)

So the unit rate of 5.99:13 is 0.46:1

Answer Link

Otras preguntas

How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
The time t required to drive a certain distance varies inversely with the speed r. If it takes 2 hours to drive the distance at 40 miles per hour, how long will
when it is winter in europe, what season is it in asia and why?
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
Anyone know how to do this? Look at picture
Rationalize the denominator and simplify-[tex] \frac{ \sqrt{6} }{ \sqrt{3} - \sqrt{2} } [/tex]
why is it important to know your variables when conducting an investigatory problem  ?
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
when it is winter in europe, what season is it in asia and why?