17. Joan's Candy Emporium is having a sale. Three pounds of gummy bunnies are
selling for $5.97. What is the unit rate (cost per pound) for gummy bunnies? *

Relax

Respuesta :

Answer:

$1.99 per pound

Step-by-step explanation:

5.97 / 3 = 1.99

Otras preguntas