jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Relax

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

FIND THE DIFFERENCE (5x2 + 2x + 11) - (7 + 4x - 2x2) A. 9 - 2x - 2x2 B. 3x2 - 2x + 4 C. 3x2 + 6x + 4 D.7x2 - 2x + 4
what is the conversion from 1.2 mm to m
Find the height of when's, 14,494. Round the height to the nearest thousand feet
How do you divide 28 cans of soda into two groups so the ratio is 3:4
in poetry and fiction, the main reason for using vivid words Is to
Use the number 913,256. Write the name of the period that has the 913 digits
The Compromise of 1850 was proposed by: a. Daniel Webster b. Zachary Taylor c. Henry Clay d. John C. Calhoun
Natural law in a sentence
Word form for 626.014
How do you divide 28 cans of soda into two groups so the ratio is 3:4