eatmycatplzyt
eatmycatplzyt eatmycatplzyt
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sam bought 9 ounces of cheese for $3.24. Joe bought 7 ounces of cheese for $3.22. Who got the best deal?

Relax

Respuesta :

banatangerineman
banatangerineman banatangerineman
  • 26-02-2021

Answer:

Sam

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How would an historian best respond to the comment, "History is simply a series of events in chronological order."
4) Ori drove 203.75 miles while on vacation. Assuming he only drove at the set speeds 55 miles per hour and 40 miles per hour, how long did he travel at each s
What are some instances in which one should refrain from stretching
why is nitrogen important for living thing
Why would ancient societies have valued bridges
what would 99 to nearest 10
distinguish between geography and physics
how to decrease our fat
In what way did the Quran affect the role of Islamic women?
twice a number plus four is equal to seven less than the number