sheyboo6
sheyboo6 sheyboo6
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the price of one notebooks? 8 notebooks for $20.24 (find the unit rate)
A.$2.53
B.$20.00
C.$253
D.$25.30

Relax

Respuesta :

violetalonso5 violetalonso5
  • 25-02-2021

Answer:

A. 2.53

Step-by-step explanation:

20.24/8

Answer Link

Otras preguntas

I need help pleasee!!
Which of the following is an example of consideration? A. Repeating what someone has said to show you understand B. Opening a door for someone who is car
Light from the sun reaches Earth in 8.3min. The speed of light is 3.00 x 10^8 m/s. How far is the Earth from the sun?
I need to know this thank you
What is 9(6+5x)-x(x-1) simplified
CAN SOMEONE ANSWER THIS BUT ADD THE WRITTEN WORK SORRY FOR POSTING TWICE
Using two pieces of string stretched to the same tension, pythagoras discovered the ratio for creating the interval of a perfect octave was ______________.
Solve the following system of equations. 7x -8y= -19 -2x +5y =0x=y=
6. Find the missing value. Show your work.
Divers in a competition are scored by an international panel of judges. The highest and the lowest scores are dropped. The total of the remaining scores is mult