sethchestnut sethchestnut
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

5 tons of cement cost $900.00. What is the price per pound?

Relax

Respuesta :

Ashliesirias
Ashliesirias Ashliesirias
  • 26-02-2021

Answer:

Cement costs vary from approximately $50 to $75 per ton or 2.5 to 3.75 cents per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what happens if there's a hole in an airplane at an altitude of 10 kilometers?
Helppp meeeee plssss I would me the world
What needs to be done if cities are going to modernize their urban areas? a. revitalization c. technology advancement b. urban shift d. advertisement to bring i
Complétez ce texte avec les prépositions et articles nécessaires. 1. Cet été, le groupe partira en tournée____ 2. ____pays-Bas 3. Et Peut-être____japon 4. Puis,
Each serving of a certain fruit snack contains 90 calories. a) Han wants to know how many calories he gets from the fruit snacks. Write an equation that shows t
Factor 4 cos2x-7 sin x cos X-2 sina x
ASAP PLEASE HELP What is the area of the figure
HELP ME PLS I WILL GIVE YOU 20 BRAINLYSSSSS
HELP ASAP !!!!!!!!!!!!111111
Help!!! ( look at picture)