belS2extones belS2extones
  • 21-11-2016
  • Mathematics
contestada

Find each unit cost
$12 for 4 square yards
$3.45 for 3.7 oz
$9 for 5 L

Relax

Respuesta :

johnkellock
johnkellock johnkellock
  • 23-11-2016
$3 for 1 square yard
$0.93 for 1 oz
$1.8 for 1 L
Answer Link

Otras preguntas

Math question please help If you get this question right I will mark you as a brainliest
simplify x^3/x A.x B.x^2 c.1/x D1/x^2
describe a real-world scenario where data is collected and needs to be both accurate and precise for the safety of the community(25 pt.)
Earth is the only planet able to support____.
Some one help me with this please
Thallium has two stable isotopes, 203tl and 205tl. knowing that the atomic weight of thallium is 204.4, which isotope is the more abundant of the two? explanati
who ruled ancient Egypt
A chemical reaction produces solid sulfur as a product. Which unit should be used to describe the mass of the sulfur produced?
What is the significance of the Salem witch trials
Wendy and Michelle are trying to determine whether their ideas are scientific or pseudoscientific. Wendy's idea is based on experiments, and new observations ca