carlover1
carlover1 carlover1
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and two bananas cost 2.00. four apples and four bananas cost 3.00. what is the cost of one apple?
HELP PLS

a)1

b)0.75

c)0.50

d)0.25

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
50 cents is the answer :)
Answer Link

Otras preguntas

2. Assume that the reference variable r refers to a serializable object. Write code that serializes the object to the file ObjectData.dat. in java
How did European diseases affect the Americas? A. European diseases killed many buffalo and deer. B. European diseases infected American crops. C. European d
How would geographers describe the relative location of the United States?
What target population is at risk for patient falls in the hospital?
I need help with this question
Help me with this please
mọi người giúp mình với ạ
Write a letter to your father who lives in abroad telling him the problem you are facing in school​
what is it like how to do it help me pls tutors​
CHẤT ĐỘC TAC DỤNG LÊN HỆ THẦN KINH TRUONG ƯƠNG NHƯ THẾ NÀO?TAC DỤNG TRÊN GIA CẦM, GIA SÚC,CON NGƯỜI?