tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=
Relax

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

What do you think Turkle’s purpose is in using this allusion?
What was the correct order of taxes brought against colonists? t 1. Intolerable Acts 2. Quartering Act 13. Stamp Act 4. Townsend Acts
Solve. h + 14 = -14 h =
How does nitrogen cycle through an ecosystem?
On Babylonian tablet YBC 4652, a problem is given that translates to this equation: X + + x plus StartFraction x Over 7 EndFraction plus StartFraction 1 Over 11
Solve for b. ab + c = d Ob = a + c/d b = a/(c-d) b = (d - c)/a
four large grocery food chains sell approximately how much of the nations food
Identify the 5 levels of Maslow hierarchy of needs
Summarize the Spanish-American War
30 points for this!! I'm sorry for so many questions TwT Henry holds that directors are more the “authors” of a film than are the writers. To what film theory d