2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Relax

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this essay
What is the volume of this rectangular prism?
What is a true statement about negative exponents?
Which answer choice best corrects the run-on sentence? The boy has on a cowboy shirt it is covered in mud. The boy has on a cowboy shirt, it is covered in mud.
Complete the following sentence: The most important constitutional right that Americans have is..
What could you say if you did not believe all perspectives were being heard in a group discussion? "Let's try thinking about it another way." * "Everyone's sayi
Which exponential function models the data? Round the numerical values to the nearest hundredth. Miguel invested $400 in a bank account that pays interest. The
Are there any articles on "The benefits of overcoming fear"?
what is red/white blood cell?
Privately, Lincoln believed that slavery _____. Select the best answer from the choices provided. A. was morally wrong B. was a financial disaster C. was pro