tiamiller224 tiamiller224
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of baseball caps costs $5.18. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

cryssybug
cryssybug cryssybug
  • 26-04-2021

Answer:

5.18÷5=1.036 so round up to 1.04

Answer Link
meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 26-04-2021

Step-by-step explanation:

work is shown and pictured.

Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

4n - 9 = -9 how do u solve?
Which best describes the underlined words in this sentence? The Eddie Johnson Bridge has been closed.  A.compound subject  B.simple subject  C.complete subject
120 is what percent of 360 explain plz
1/3(16a-8) simplify this expression and please explain
m/n=p-6 what is n how to solve
A square patio has an area of 200 square feet. How long is each side of the patio to the nearest tenth?
Describe the metal math steps you would use to find 7(42)
I can somebody help me with this problem and explained with steps 17=12(x+2)+2x
How do you make 26 using 1,2,3,4 only once
.   Which one of the following pairs of numbers contains like fractions?A. 1/2 and 3/2B. 6/7 and 60/70C. 5/4 and 4/5D. 4/8 and 12/16