alymaya98
alymaya98 alymaya98
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram. Th
True
False

Relax

Respuesta :

jshshdhsgdhshdhdhshs
jshshdhsgdhshdhdhshs jshshdhsgdhshdhdhshs
  • 26-06-2021

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram.

True

False☑️

Answer Link

Otras preguntas

A Web music store offers two versions of a popular song. The size of the standard version is 2.5 megabytes (MB). The size of the high-quality version is 4.1
How to focus and concentrate better for exams ?
how does this call for a crusade demonstrate the power of the pope and the catholic church?
How do cells make food?
What are the three "genders" that German nouns categorize in? a) Masculine, Feminine, and Neuter b) Masculine, Personal, and Neutral c) Masculine, Feminine, Ne
La _________ del Perú es muy calurosa, sobre todo en verano.
how is friction related to newtons third law of motion
How is it recent globalization the direct opposite of China's earlier history
What is the answer to (5/6) + (7/6)=
what was the united states reaction to the french agents demand for a loan and a bribe?