emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Relax

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Mars takes 686 days to orbit the Sun. What percent is this of the time it takes the Earth to orbit the Sun?
Help please! Which area pictured below shows water entering the atmosphere from respiration and transpiration
A __________ is a wide-mouthed body of water close to shore.A.gulfB.bayC.seaD.lake
What is the difference between an isthmus and a strait?A.A strait is a body of land that creates a bridge over a large body of water, and an isthmus is the plac
What is the average of the following numbers: 3.2, 47/12,10/3?
What is the average of the following numbers: 3.2, 47/12,10/3?
How do you figure out how many 1/4 inches are in 1 inch?
5% of 58 can someone plz help
5% of 58 can someone plz help
Find 12 1/2% of 96 men