Rebekah bought g gallons of paint for $12.85 per gallon and b brushes for $4.79 each. Which expression can be used to determine the total amount Rebekah spent on paint and brushes?

Relax

Respuesta :

Answer:

g12. 85 + b4. 79

Step-by-step explanation:

g and b is just the amount she buys

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost = 12.85g + 4.79b

That's all you can do to set up the total cost. There is no further reduction or combination that can take place. B and G are different.