kenxann2004 kenxann2004
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3 dollar sign.
What is the cost of 1 goldfish?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-09-2021

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3 dollar.

  • Cost of 12 goldfish = $3
  • Cost of 1 goldfish = $3/12 = $1/4

= $0.25

The cost of 1 goldfish is $0.25.

Answer Link

Otras preguntas

How fast can a human run
Michelle bought 3000 shares of a stock at $24 per share. The company paid annual dividends of $0.42 per share. What is the total annual dividend?
The increased speed and effectiveness of a second immune response to a pathogen is due to the presence of ____________.
If kaemi Had 67^2 amount of apples divided by 87% of 93 and subtract that by 1/2=K Then what does K+98^54-89=d D=what
ways to control vectors like flies and mosquitoes​
Who is father of biology​
In 300 words or less, using complete sentences, write a summary of The Hunger Games.
Summarize the steps of the CETR plan. -E2020
The temperature was -5.5°F at 9 A.M. Then the temperature dropped 5 degrees per hour for the next 3 hours. What was the temperature at noon?
I NEED HELP PLSSSSSS I HAVE NO TIME LEFT