AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Relax

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Key elements of art includes
True or false: to promote stability in commodity markets, international commodity agreements have relied on production and export controls, buffer stocks, and m
How to change countries in this app?
Peppered moths use the adaptation of camouflage as protection from predators. They may have a variety of colors or shades, but before the Industrial Revolution,
What do we call financial institutions through which savers can indirectly provide funds to borrowers? a. stock markets b. financial intermediaries c. financial
What is the factored form of the following expression? x^2 - x - 42
PLZ HELP ME I RELLY NEED THE ANSWERS
does poifera have backbones​
A restaurant had 7 days to sell 64 gallons of ice cream before it expired. How much should they sell each day? ​
Solve for k. 9(3-2x)=2(10-8x)