BlueFire27 BlueFire27
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins

Relax

Respuesta :

nathan232
nathan232 nathan232
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries or one pound of strawberries and two pounds of blueberries
Answer Link
memeboi127 memeboi127
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries

Answer Link

Otras preguntas

What is .23 as a fraction in simplest form
A math problem that equals 8?
Why did the Homestead Act prompt a lot of people to head westward? A. Settlers were provided with a house and a horse. B. They heard there were many minerals
If angle adc=134 and adb=5x+4 and bdc=7x-2 what does angle bdc measure
X squared minus 25 equals 0
Where was the trojan war fought?
Which of the following is a skill that would contribute to someone’s academic identity? researching marketing negotiating networking
The Battle of Bunker Hill in 1775 helped to answer whether the Americans would win the war. who the American leader was. how the Americans would fight against t
How would an increase in population impact an aquifer
Select all that apply. DNA's long chains of paired nucleotides are made up of _____. a. acids b. nitrogenous bases c. phosphates d. sugars