kylateasley1
kylateasley1
21-10-2021
Chemistry
contestada
help me please :(
D & 1 is also a option
Respuesta :
bdhs50
bdhs50
21-10-2021
Its B & 2 because all the electrons are paired
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Given the following statement, what is the value of myExample? myExample = (3 ^ 2) + (10 % 3) – 5;
what is Nevash in punjabi
Solve for z. Assume the equation has a solution for 2. -p: (8 + x) = -22 +59 Anybody?
Which of the following functions best represents the graph
Given that a = 4.8 × 104 and that b = 8 × 10−3 Calculate the following, expressing each answer in standard form. Working must be shown i) ab 2
What is this? Please answer with an explanation
You want a seat on the board of directors of Zeph, Inc. The company has 205,000 shares of stock outstanding and the stock sells for $78 per share. There are cur
A store has 20% off sale on pants. With this discount the price of one pair of pants before tax is $15.20. What was the original price of the pants?
I need central idea of this text A Mother’s Love Many of us look at our mothers and see love along with strength; I see success. To my eyes, my mother had alway
Andrew buys 8 pounds of apples for $11.60. He wants to know and use the unit rate of the cost per pound. True or False: The unit price is $1.45 per pound. Hint: