AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Relax

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

The water molecule has a ________ geometry because its central atom has ________ bonds and ________ lone pairs of electrons
What is the stress in conventionality​
When using _____ to evaluate training, HR professionals in an organization, typically gather data on training and compare them to data on training at other orga
What workshops and seminars are featured on April 20th for Chinese Language Day
PLS I NEED HELP i have been stuck on this one for a while
A sound wave travels through iron at a rate of 3120 / s . At what rate does the sound wave travel in / h?
im SUPER confused who's Candice?
Who Is The Father Of Math?
Which of these is a neurodevelopmental disorder? A. mood disorder B. panic disorder C. agoraphobia D. autism
Which social issue can be helped with the assistance of a mental health professional? pollution homelessness spread of disease overpopulated areas