Nobodyishere7777 Nobodyishere7777
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys cheese from the local farmers market the graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces use the graph to answer the questions

Alonzo buys cheese from the local farmers market the graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces use the graph to answer the question class=
Relax

Respuesta :

andrewgravley26
andrewgravley26 andrewgravley26
  • 22-10-2021

Answer:

35 cents per 1oz

Step-by-step explanation:

there is a slope of 1 so the cost of 1 oz is equal to (1,1)

Answer Link

Otras preguntas

Helppppp meeee plzzzzz
(–9) • (8) – (9) • (–9)
What did Donald Trump do before he became president?
in writing the Declaration of Independence Thomas Jefferson was most directly influenced by the social contract theory of
Empathetic understanding of the meanings others attach to their actions
What is the chemical name of the compound Ti2O3? Use the list of polyatomic ions and the periodic table to help you answer. Chemical Name Chemical Formula Chemi
what are the first and last terms of this geometric series
what are metallic bonds?
"The Ruin" poem. Quote the lines that describe the decline and fall of the city.
how did the government of Egypt change the natural state of the nile river?