Relax

Respuesta :

4 kg of pork = $1200

Then, 1 kg of pork = $1200/4 = $300

Now, cost of 9 kg of pork = $300 × 9

=》Cost of 9 kg of pork = $2700

_____

RainbowSalt2222 ☔