qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Relax

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

Did the Louisiana purchase double or triple the size of the country
The area of a rectangle is 256.5m.  If the length is 18m what is the perimeter of the rectangle?
if angela swims 1,700 meters in 40 minutes what is her unit rate
What is 14/12 reduce to its lowest term
A researcher calculates the expected value for the number of girls in three births. He gets a result of 1.5. He then rounds the result to 2, saying that it is
Rene is going to the lake to visit some friends. If the lake is 60 miles away, and Rene is driving at 40 miles per hour the entire time, how long will it take
John and Bill walk towards to each other’s house. If both leave at 10 am, they meet 10 minutes later. If Bill leave 3 minutes later then John, they’ll meet 9 mi
why weren't slave marriages considered legal
Are the graphs of y=3/8x -5 and y=3/8x +2 parallel?
What is 13/20 as a percent