qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Relax

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio table for 31​
CAN SOMEBODY PLEASE HELP ME! i need help and i wanna pass
Help me please if you can
What is the the answer
The word hero might have a connotative meaning of A. a large meatball sandwich B. the lead male character in a story C. a person with great courage or abi
Clarissa made a scale drawing of a rectangle. She used a scale factor of 3 to draw the new rectangle. How does the length of the new rectangle compare to the or
Some gliders are launched from the ground by means of a winch, which rapidly reels in a towing cable attached to the glider. What average power must the winch s
Does the 4 in 4,567 have the same value as the 4 in 34,811
Which structure does not have a double membrane structure ?
Which sentence uses the word redeem correctly? The dog can't redeem the food from under the bed. What can we redeem this weekend? We will redeem our shopping af