gellenburg704 gellenburg704
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate of $4.56 for 6 apples

Relax

Respuesta :

28alyssalfu
28alyssalfu 28alyssalfu
  • 24-02-2022

Answer:

$0.76 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link
JoeMama4206921 JoeMama4206921
  • 24-02-2022

Answer:

$0.76 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can someone plz help with math?!
What is an angiosperm? Provide 2 examples. PLEASEE
Need help ASAP! Directions in picture;)
volcanoes play an important role in determining climate change. when a volcano erupts it throws out large volumes of ______________ gas and ash into the atmosph
Note the mass of copper(1) oxide formula unit 143.091 what is the mass of 8.250 moles of Cu2O
The second step in the process for factoring the trinomial x^2-3x-40 is to:
Shape 1 and shape 2 are plotted on a coordinate plané. Which statement about the shapes is true?
To leave the gravitational pull of the earth satellites must have at least.
Client files should not be visible and/or accessible to other clients. They must be in lockable cabinets or lockable rooms. TRUE FALSE
PLEASE HURRY!! NEED ASAP!!! According to the article, what restrictions does the Oklahoma Constitution place on the state legislature? How has the legislature r