kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Relax

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

tissues that work together to form muscle
What is r^3 × x (if r= 5 and x= 6)??????? :)
What were the main classical values returned with humanism?
PLEASE HELP ME. Why did the United States get pulled into World War I? A. Germany owed the United States money for war supplies. B. Mexico attacked
how many quarts of plasma is equivalent to 975ml
In decimals word form what is 15,406.901
a room measures 12 feet by 16 feet long. what is the square footage of this room
Who is famous for stating that the Earth revolves around the sun, and not the other way around? A. Copernicus B. Darwin C. Newton D. Einstein
An example of a career in the life sciences is ____. a. firefighter c. botanist b. chemist d. geologist
The pitcher for the Robins throws a baseball at 90.0 miles per hour. The pitcher on the Bluebirds throws a baseball 121 feet per second. Which pitcher throws a