shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Relax

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

A student drops a rock from a bridge to the water 11 m below. With what speed does the rock strike the water? The acceleration of gravity is 9.8 m/s². Answer in
F(x) = 5-7x find f(-3)
What’s the Analysis and Evaluation of this artwork
To access need-based federal aid, including federal loans you will need to submit _____.
Assume the statement is true for m=& Prove that it must be true for n=k+1, therefore proving it true for all natural numbers, in Hint: Since the total numbe
pueden existir orbitales con la misma energía?
Consider the two polynomials p(x), q(x) in Z[x] by p(x) = 1+2x+3x2, q(x) = 4+5x+7x3. Then p(x) + q(x) is
Transpose x + 3y = ab\3
Real estate management software
3 1/2 berry and pinaple pies times 2 rasberry pies