princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Relax

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Which describes the cross section of a cube that passes through the vertices A, B, C, and D shown below? A cube. The front left points are labeled A and D. The
Which of the following BEST states a theme of the soliloquy in hamlet?
What was the role of women in ancient Roman society?
which country emerged as a global superpower shortly after world war ll
After a major forest fire, the process of succession ultimately causes an ecosystem to?
This picture of a wall hanging is made of congruent 30° − 60° − 90° triangles with height 6 cm and hypotenuse 12 cm. What is the perimeter of the wall hanging t
PLZ HELP WILL MARK BRAINLIEST What happened to the government officials of towns that surrendered to Alexander? Text to speech a They got to stay in office.
Which two factors are important to consider when choosing a production method?
Based on this excerpt how did the interviews effect Malala
How to solve 3x - 4 = 11+10