orabedford orabedford
  • 22-11-2017
  • Mathematics
contestada

math 8th grade please help

math 8th grade please help class=
Relax

Respuesta :

Plasmataco
Plasmataco Plasmataco
  • 22-11-2017
The question gives you 3.5 hours for the first one, $14 for rental(which you solved in the previous problem) for the second one, + $7(also solved in previous problem) for the third one. Solving the equation will give you 56 for the fourth blank. Solving and dividing by 2, you get 28 for the fifth blank.
Answer Link

Otras preguntas

The measure of the supplement of an angle is 12 degrees less than the measure os the angle. Set up and solve an equation to determine the measurements of the an
Your doctor told you to eat 25 grams of fiber each day. You had 4 grams of fiber for breakfast. What percent of the 25 grams of fiber have you eaten so far? 4%
How do you determine formula units in a unit cell?
Why do we call a decimal a decimal
The US Democratic Party mostly includes members who are
we're Schenck and debs anti American
What were conditions like for free African Americans in the North and how did they respond?
How long does it take for water/liquids to pass through your body?
The United States began as a country very involved in foreign affairs. True or False?
How is the energy trapped by a plant, stored and then released several days later?