leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Relax

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

2/3-5/6what is 2 / 3 - 5 / 6 ​
Seeds require three main factors to germinate. Until these are fulfilled seeds won’t germinate. PROBLEM:
On+monday,+hakim+stocked+up+on+bottled+water+for+the+trip.+On+tuesday,+he+purchased+five+more+bottles+to+add+to+his+collection.+On+wednesday,+half+of+his+entire
PLEASE HELP................
fill the blank spaces with suitable terms a heat energy from bottom to the top of atake is​
A lawn in the shape of a trapezoid has an area of 1,800 square meters. The length of one base is 50 meters, and the length of the other base is 40 meters. What
A(n)_________ test only one factor at a time
“Go spill your beauty on the laughing faces of happy flowers that bloom a thousand hues" contains what literary device?
How would I prove the congruency of these triangles?
at what temperature do germs grow?